1. aasta 1. märtsil toimus Tallinnas teist aastat järjest köietehnikutele ehk tööstusalpinistidele suunatud võistlus Skyproff Cup. Ürituse korraldajaks on Eesti üks suurimaid kõrgtööde ettevõtteid Skyproff OÜ.

Skyproff Cup võistluse eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida Eesti kõrgtöölisi, pakkuda neile uusi väljakutseid ning võimalust teiste sama ala tegijatega sõbralikus õhkkonnas rinda pista. Samuti on Skyproffi eesmärk tutvustada seda põnevat ala laiemale üldsusele.

Tööstusalpinism on Eestis veel üpriski vähetuntud, kuid väga kiirelt arenev valdkond. Köite pealt saab teha mitmesuguseid töid, näiteks puhastust, paigaldust, värvimist, parandust ja inspektsiooni.

  1. aasta võistlusel oli kolm vooru. Esimeses voorus tuli kiiruse peale liikuda mööda köit üles, puudutada 7 m kõrgust lage ning liikuda taas maapinnale. Takistuseks oli köiele seotud sõlm, millest pidi turvaliselt mööduma.

Teises voorus tuli läbida takistusrada, kus tuli muuhulgas liikuda ühelt ankrupunktilt teisele, ületada terav serv ning teha köide igapäevatöös vajalikke sõlmi. Viimases voorus tuli “päästa” köitesse rippuma jäänud 40 kg raskune nukk ja toimetada see võimalikult kiiresti maapinnale.

Osalejaid oli seekord seitse – kaks osalejat rohkem kui esimesel võistlusaastal. Kohale tulid nii verinoored kui ka kogenud tehnikud lisaks Eestile ka Soomest ja Ukrainast. Võitjaks osutus teist aastat järjest Dmitri Bondarev. Teise koha sai ukrainlane Pavel Vorochenko ning kolmandale kohale võitles end Aleksei Bobrikov.

Ürituse suursponsorid olid Matkasport ja Exit Room. Lisaks sellele panid auhindu ja kingitusi välja CCCP põgenemistoad, Tamrex, Skyproff ja Paradise Foods. Esikolmiku auhinnafond oli üle 900 euro. Iga osaleja sai samuti kasulikku kraami täis kingikoti, kus oli muuhulgas spordisärk, sooduskupongid ja kinkekaardid, tervislikud toorbatoonid ja valgubatoonid, vesi ning Skyproffi pastapliiats.

Täname südamest kõiki osalejaid, korraldajaid, pealtvaatajaid ning sponsoreid! Soovime palju õnne võitjatele ja tulist võistlusvaimu nendele, kes seekord poodiumilt kõrvale jäid!

Usume, et senine osalejate ja toetajate kasvutrend jätkub ka tulevikus.

Järgmine Skyproff Cup toimub juba järgmine kevad.

Kui sind hakkas antud teema huvitama, kuid sa ei ole veel kõrgtööde koolitust läbinud, vaata siia!

Skyproff Cup 2019 fotod ja järelkaja leiad siit.