Sügisel toimunud rope access võistlusest Skyproff Cup võttis osa 5 inimest. 21. septembril toimunud võistlus oli esimene omalaadne üritus, mille eesmärgiks oli tuua suuremat tähelepanu Eestis tehtavatele köietöödele.

Esimesele kohale tuli Dmitri Bondarev ning teisele kohale Mart Krull. Uurisime nende arvamust võistlusest ning seda, miks nad üldse otsustasid osaleda.

Eelmise aasta võitjaks Dmitri Bondarev otsustas 2018. aasta võistlusest osa võtta, kuna see tundus uudne ja huvitav: “See oli minu jaoks huvitav teada saada, millega üldiselt tegu on ja kuidas see toimub. Ma tahtsin näha ja kohtuda teiste köietehnikutega, näha midagi uut ning saada uus kogemus. Lisaks aitas osalemisele kaasa ka hea auhinnafond.”

Teisele kohale tulnud Mart Krull otsustas võistlusel osaleda puhtast uudishimust: “Otsustasin võistlusel osaleda, kuna toimus esimene sellelaadne võistlus ja oli soov ennast proovile panna. Ka uudishimust teada saada, mis taolisel võistlusel ülesanneteks on.”

Esimeses voorus tuli kiiruse peale ronida rippuvast vertikaalsest köiest üles, puudutada lage 7 m kõrgusel ning uuesti alla laskuda. Teises voorus oli vaja läbida takistusrada ning läbida selleks kogu võistlussaal, kandes samal ajal endaga kaasas vett täis ämbrit. Kolmandas ja viimases voorus oli vaja aja peale jätta meelde ette seotud sõlmed ning siis proovida neid samamoodi järele siduda.

Küsides, mis oli võistlusel kõige raskem, vastas teisele kohale tulnud Mart, et selleks oli finaalvooru ülesanne. “Aeg, kiirus ja erinevus tavaolukorrast. Taolises ülesandes peab hästi tundma sõlmede anatoomiat, mida mul on ilmselt tarvis arendada.” Ka Võitja Dmitri jaoks oli kõige keerulisem osa finaalis sõlmede meelde jätmine ning nende sidumine aja peale. Kõige põnevamaks nimetas ta teist vooru, kus pidi läbima takistusraja.

Uurides meestelt, kuidas nad jõudsid rope access’ini, vastas Dmitri: “Olen juba nooruspõlvest elanud aktiivset eluviisi ning töötades üldises ehituses, pakuti mul seda köitelt teha. Ma proovisin ning mulle meeldis see!” Mart vastas, et otsis uut väljundit ja vahendit tavarutiinist välja hüppamiseks.

Küsides, mis mehi selle töö juures köidab, vastas Mart: “Põnevus, veidi närvikõdi ja kaunid vaated. Need on märksõnad, mis mind rope access töö juures hoiavad.” Dmitri vastas: “Täna on minu töö ka minu hobi. Mulle meeldib lahendada huvitavaid, keerulisi ja ebatavalisi ülesandeid. Mulle meeldivad ilusad vaated, mida ma näen hoonete otsast. Lisaks meeldib mulle jagada teiste inimestega, mida ma teen, ning tekitada neile huvi selle ala vastu.”

Kui ka sina soovid saada uut ja põnevat kogemust, siis registreeru Skyproff Cupile juba täna.

Kui sul tekkis ala vastu huvi, aga sa ei ole veel rope access’iga kursis, tule võistlust pealt vaatama! 1. märtsil on meie uksed Lina 5, Tallinn avatud kõigile huvilistele.